Periodontoloji

Periodontoloji

Periodontoloji (diş eti hastalıkları tedavisi)

Diş taşı temizliği (detertraj)

Diş yüzeyinde biriken diş taşlarının, plağın ve sonradan oluşan lekelerin temizlenmesini içerir. Bu tedavi ile gingivitis gibi iltihaplı diş eti hastalıkları tedavi edilebilirken aynı zamanda lekelerde temizlendiği için dişler de daha temiz daha estetik hale gelir. Ayrıca ferah bir nefes elde etmenize yardımcı olurken diş etlerinizde ki kanama nedeniyle oluşan ağız kokusunu da önler.

Subgingival küretaj

Detertraj sırasında ulaşılamayan diş kökü ve dişeti yüzeyinin uyuşturularak temizlenmesi ve pürüzsüz hale getirilmesi işlemidir. Bazı durumlarda bu işlem de yeterli olmayıp flap operasyonu gerekebilir.

Gingivoplasti ve gingivektomi

Diş etlerinin sağlık ve ya estetik amaçlarla düzenlenmesi işlemidir. Pembe estetik olarak da bilinmektedir.

Greftleme işlemleri

Diş eti dokusunun yerine konması gereken durumlarda yapılan işlemlerdir. Hem estetiği sağlamak hem de sağlığı korumak hedeflenir.

Periodontal splint

Travmaya maruz kalan ve sallanan dişlerin tedavisinde kullanılan yöntemdir. Öncelikle dişte mobiliteye (sallanma) sebep olan etken ortadan kaldırılır sonrasında splint uygulanır. Genellikle dişlerin arkasında geçen ince bir şerit şeklinde uygulanır. Dışardan görünmediği için estetik problem yaratmaz.

Tedavi seçeneklerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 0312 439 38 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.