İmplant

İmplant

İmplant nedir?

Çekilmiş dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vida benzeri yapay köklerdir.

Avantajları

  • Diğer dişler zarar görmez
  • Ömürlük bir tedavidir
  • Sabit dişlerin yapılmasına olanak sağlar
  • Çiğneme kuvvetini artırır, sindirim sisteminizi korumuş olur
  • Bölgedeki kemik erimesini durdurur
  • Kendinize güveninizi yerine getirir
  • Uzun dönemde ekonomik bir seçenektir

Hangi durumlarda kullanılır

Tek diş eksikliği

Çoklu diş eksikliği

Tam dişsizlik

 

İmplant üstü tedavi seçenekleri

Tek implant üstü kaplama: eksik olan tek dişinizin yerine yapılır. Köprüde yapılan bir önden bir arkadan diş törpüleme işlemine gerek kalmaz, böylece diğer dişlerinizin orjinal halini korumuş olursunuz.

İmplant üstü köprü:Eksik olan her bir diş için ayrı bir implant gerekmez. Eğer yan yana üç dişiniz eksik ise iki implant yapıp üzerine üçlü diş yapılabilir. Ya da alt çeneniz tamamen dişsizse 6 implant yapıp üzerine bütün dişlerinizi yerine koyacak şekilde sabit bir köprü yapılabilir.

All-on-four Üst çenede sinüslerin fazla sarktığı durumlarda ekstra sinüs lift işleminden kaçınmak için 4 implant yerleştirildikten sonra üzerine bütün dişlerin yerleştirildiği güncel tedavi seçeneğidir.

Hibrit protez: yumuşak doku kaybının fazla olduğu durumlarda dişe ilave olarak dişeti bölgesininde ilavesine olanak sağlayan, daha yüksek estetiğin sağlanabildiği, gerektiğinde diş hekimi tarafından çıkarılabilen sabit implant üstü tedavi seçneğidir.

Overdenture hiç dişsiz hastalarda implant sayısını azaltıp protez konforunu artırmak için yapılan 2 ve ya 4 implant üzerine oturan protezlerdir.

Tedavi seçeneklerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 0312 439 38 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.